TULIPALO Kiinteistön omistajan epäillään menehtyneen palossa Nösjöntiellä Kristiinankaupungin Siipyyssä 16.–19.11. Vapaa-ajan kiinteistö oli palanut maan tasalle ja myös pihalla, mökin vieressä seissyt auto oli palanut käyttökelvottomaksi.
Poliisi sai ilmoituksen asiasta sunnuntaina 19.11.2023, kun sivullinen oli havainnut, että kiinteistö oli palanut maan tasalle. Tutkinnassa on selvinnyt, että palo on ilmeisesti alkanut torstaina myöhään illalla ja palanut vielä perjantaiyönä.
Vapaa-ajankiinteistö sijaitsee syrjäisellä paikalla korkeiden puiden ympäröimänä ja siksi tulipalo on ilmeisesti ollut vaikeasti havaittavissa. Poliisi ei ole saanut havaintotietoja tulipalosta.
Rikokseen viittaavaa tutkinnassa ei ole ilmennyt. Paloon liittyviä näköhavaintoja tai muita havaintoja voi ilmoittaa poliisille sähköpostitse vihjeet.pohjanmaa@poliisi.fi
Lue myös: Kerrostalon asunnossa syttyi tulipalo – porraskäytävästä löytyi mies menehtyneenä
Kommentoi Facebookissa