Kaksi naista ilmoitettiin kadonneeksi – äiti ja tytär löydettiin menehtyneinä pysäköintialueelta

Kadonneiksi ilmoitetut löydettiin Nilsiässä. (Kuvituskuva Poliisi)

Poliisin mukaan asiassa ei epäillä rikosta ja tutkintaa jatketaan kahtena kuolemansyyn selvittämisenä.

KUOLEMANSYYN TUTKINTA Poliisi sai ilmoituksen keskiviikkona 8.2.2023 Iisalmessa kadonneesta kahdesta naisesta. Kadonneeksi ilmoitetut naiset löydettiin torstaina 9.2.2023 Kuopion Nilsiässä menehtyneinä.

Savon Sanomien mukaan kyseessä olivat äiti ja tytär, yläsavolaiset 43-vuotias nainen ja sekä yli 20-vuotias tytär. Lehden mukaan menehtyneet löytyivät pysäköintialueelta Tahkon lomakeskuksen lähistöltä.

Poliisin mukaan asiassa ei epäillä rikosta ja tutkintaa jatketaan kahtena kuolemansyyn selvittämisenä. Tästä syystä poliisi ei voi tiedottaa asiasta enempää.

Lue myös: Poliisi selvitti varusmiehen kuolemantapausta – aseesta ei löytynyt laukausta selittävää vikaa

Kommentoi Facebookissa