Mies puukotti ex-puolisoaan, tämän ystävää ja aiheutti kolmelle lapselle vammoja – poliisi etsii tekijää

Epäillyn tekijän henkilöllisyys on poliisin tiedossa ja poliisi etsii parhaillaan miestä.

Epäillyn tekijän henkilöllisyys on poliisin tiedossa ja poliisi etsii parhaillaan miestä. (Kuva AOP)

Poliisi tutkii puukotuksia kahtena tapon yrityksenä ja useana törkeän pahoinpitelyn yrityksenä.

TAPON YRITYS Poliisi epäilee, että vuonna 1985 syntynyt mies on puukottanut Helsingin Pohjois-Haagassa Santavuorentiellä kahta aikuista ja aiheuttanut tapahtumapaikalla olleille kolmelle kouluikäiselle lapselle vammoja.

Poliisi tutkii tapahtunutta kahtena tapon yrityksenä ja useana törkeänä pahoinpitelyn yrityksenä. Uhrit ovat epäillyn ex-puoliso, ex-puolison ystävä ja puolisoiden kolme yhteistä lasta. Uhrien vammojen vakavuudesta ei ole vielä tarkempaa tietoa.

Rikosylitarkastaja Jonna Turunen kertoo, että epäillyn tekijän henkilöllisyys on poliisin tiedossa ja poliisi etsii parhaillaan miestä.

Lue myös: Mies pakotti aviopuolisonsa kyytiin ja ajoi päin rekkaa – pariskunnalta jäi kaksi alaikäistä lasta

Kommentoi Facebookissa